Je velmi dobře známo, že bez vody zkrátka nemůžeme existovat. Je jedno, v jaké formě tekutiny požíváme, avšak denně potřebujeme okolo dvou litrů, samozřejmě v závislosti na počasí, především pak teplotě, a naší aktivitě.
Problémem je fakt, že podobně jako za mnoho dalších věcí, i za ně musíme platit. Stačí si jen zajít do obchodu a podívat se do regálu s pitím – i zde se ceny značně zvyšují. To je sice vzhledem k současné situaci ve světě pochopitelné, avšak to naší peněžence nijak nepomůže.
Není tedy divu, že se lidé snaží hledat co nejlevnější variantu. A jednou z nich je pití vody z kohoutku, která nám teče doma. Jistě, i za ni musíme platit v podobě vodného a stočného, avšak cena za litr je zde poněkud nižší než u balené vody z obchodu.
Problém však je, že mnoho lidí si není jisto tím, zda je vhodné ji takto konzumovat. Přeci jen, mohou v ní být nejrůznější bakterie a viry. Proto ji často převařují, aby ji zbavili choroboplodných zárodků – to ovšem nadále zvyšuje její cenu, ať už díky spotřebě plynu či elektřiny. Je to tedy skutečně nutné?
Popravdě, nikoliv. Pokud se nejedná o malé miminko či člověka s alergií na některou ze složek, které jsou tam obsaženy, nemusíme se v naší zemi bát. Čističky vod, přes které prochází veškerá voda, která nám teče z kohoutků, jsou totiž na dostatečně vysoké úrovni. Limity chlóru a dalších látek, které se přidávají pro čištění a udržení kvality, jsou také na takové úrovni, aby nám ani při dlouhodobé konzumaci neuškodily.
Pravdou je, že ty nejlevnější balené vody, které můžeme v obchodě koupit, jsou prostě ty z kohoutku stočené do lahví. A pokud jde o ty dražší, ty obvykle mají vyšší obsah minerálních látek, které mohou být sice tělu prospěšné, avšak při dlouhodobém vysokém příjmu způsobují zdravotní problémy.
Proto se nebojte používat tu, která vám teče doma. Je to nejen levnější, ale také ekologičtější. A co víc si můžeme přát?