Jeden jediný prvek mají všechny domácnosti bez výjimky. Tím prvkem je elektro jistič. Ten druhý, o kterém si zde budete číst mají jen ty domácnosti, kde mají jakékoli schodiště.
V panelových bytech se s ním moc nesetkáte, ale bývá. V ještě větší míře se s ním setkáte v rodinných domcích. Když už není z pokoje do pokoje, tak je minimálně na půdu nebo do sklepa. A i takové potřebuje ochranu proti pádu.
Zábradlí na schody je velmi důležitým prvkem zabezpečení. Nejvíce je potřebné například když matka balancuje s prádlem do sklepa, nebo když si jde na totéž místo lehce podroušený otec pro další várku slivovice. Je-li podroušen více než je zdrávo, tak mu nepomůže ani to nejlepší zábradlí a zpravidla to končí „držkopádem“ tak jak tak.
Ano, obecně vzato, zábradlí je ryze účelová věc. Kus dřeva stačí. Nanejvýš na něm může být něco, co nesmí klouzat. Ale co když je schodiště z patra do patra a je na něj vidět až moc. Nuže, pak se stává zábradlí také prvkem okrasným. Není to kus jen tak dřeva, ale různě tvarovaného a všelijak zdobeného okrasného prvku.
Na výrobu něčeho podobného si asi už sami netroufneme, a proto je lépe kontaktovat odborníka, který nám zajistí krásu, ale také pevnost a tím i užitek. Protože zábradlí nemůžeme přitlouci jedním či dvěma hřebíčky a hotovo. To musí splňovat zcela určitě nějaká kritéria a moc bych se divil, kdyby i na tohle nebyla stanovena nějaká norma.
Právě pro pevnost a jistotu je zde spousta firem, které práci se zábradlím umí. Jednou z nich je firma pan Havlíčka. Má na to zkušené odborníky, kteří zvládnou jakékoli zábradlí a nemusí být zrovna dřevěné. Dokáže i železné nebo kombinaci obou, vše dle přání zákazníka.
Pokud tedy zjistíte, že vaše staré zábradlí již má funkční období dávno za sebou, kontaktujte právě tuto firmu a budete mít jistotu, že se vám nové zábradlí nerozsype pod rukama.