Hladké nebo s drážkami – terasová prkna mohou být čistá, hladká, anebo mohou mít na povrchu vyfrézované drážky. Obojí má své specifické vlastnosti a ctnosti. U hladkého povrchu je to velmi příjemná plocha pro našlapování bosými ploskami chodidel, je to svým způsobem druh relaxace, podepřený čistě přírodním materiálem. Drážky zas dobře odvádí vodu z povrchu prken a zároveň zabraňují podkluzování, takže se po takovém povrchu lépe chodí zejména v obuvi s měkčí podrážkou. Pro bosá chodidla jsou ovšem drážky rovněž vhodné, poslouží zčásti jako reflexní terapie.
Výjimečně hladký povrch – dáte-li přednost kvalitní dřevině ze sibiřského modřínu, máte k dispozici nesmírně hlaďoučký materiál, kde výrazně vynikne ona hebkost, nesrovnatelná s kamennou či některou keramickou dlažbou. Na chodidlech je velmi mnoho nervových zakončení, a čím příjemnějšího a hladšího povrchu se dotýkají, tím větší slast a rozkoš. Sibiřský modřín je bezpečný a příjemný i pro malé děti.
Nádherná kresba – letokruhy podkladových dřevěných hranolů https://www.gardina.cz/drevene-hranoly/ a vrchních terasových prken a jejich struktura patří k nejkrásnějším přírodním výtvorům, o čemž se snadno přesvědčíte např. v zámeckých komnatách. Proč nemít takovou „komnatu“ i doma na terase?
Odráží sluneční záření – díky izolační schopnosti dřeva docílíte toho, že nebude hlavně v létě na přímém slunci vaše terasa napodobovat rozpálená kamna. Není nic horšího, než poskakovat bosýma nohama po horkých kamenech, tehdy bude chůze po terase spíše za trest, a proto si ji přece nepořizujete.
Nestudí ani v chladném počasí – dřevěná podlaha teras je sama o sobě lákavá pro vyzutí z bot nejen v parném létě, ale i v období jarní či podzimní rovnodennosti, kdy je venku chladněji, ale stále příjemně. Ovšem pokud bude na podlaze kámen, bude studený, a nebude pro bosonohé procházky vhodný. Chůze naboso je přitom tak zdravá, tak proč si ji neužít častěji?